Samsung UA43T5400ARXHE 43″ Smart Full HD LED TV
₨74,990.00 Original price was: ₨74,990.00.₨52,500.00Current price is: ₨52,500.00.
  • Brand: Samsung
  • Model: UA43T5400ARXHE
  • Screen Size : 43 (108 cm)
  • Smart LED TV : Yes
  • 1920 x 1080 Pixels
  • Sound : 20 Watts Output
  • USB : 1, HDMI : 2
  • Picture Engine: Hyper Real
  • Voice Assistant with One Remote Control
  • Ultra Pix & HDR (High Dynamic Range)
  • 3 Years Manufacturer Warranty
-Decrease product quantity. +Increase product quantity.
Category: Smart TVs
  • Additional information
Weight 7 kg
Related products
  • -43% Hisense 32 Inch Android Smart HD LED TV Quick View
    Hisense 32 Inch Android Smart HD LED TV
    ₨43,490.00 Original price was: ₨43,490.00.₨24,999.00Current price is: ₨24,999.00.
    Add to cart
  • Syinix 32A1S 32" Certified Android 11 Smart LED TV Quick View
    Syinix 32A1S 32″ Certified Android 11 Smart LED TV
    ₨21,500.00
    Add to cart
  • Palsonic 43" Full HD Android Smart Frameless LED TV Quick View
    Palsonic 43″ Full HD Android Smart Frameless LED TV
    ₨24,999.00
  • -40% Hisense 55" Class A6 Series 4K UHD Android Smart LED TV Quick View
    Hisense 55″ Class A6 Series 4K UHD Android Smart LED TV
  • -41% Samsung UA32T4500ARXHE 32" HD Smart LED TV Quick View
    Samsung UA32T4500ARXHE 32″ HD Smart LED TV
  • -8% MI 4A 43 inch horizon edition Quick View
    Mi TV 4A 43″ Horizon Edition Full HD Android Smart LED TV
  • -9% Samsung 55″ Crystal UHD 4K Smart LED TV (UA55DU7700) Quick View
    Samsung 55″ Crystal UHD 4K Smart LED TV (UA55DU7700)
  • Videocon 43 inch Bezel Less Full HD Android Smart LED TV Quick View
    Videocon 43 inch Bezel Less Full HD Android Smart LED TV
  • Palsonic 32"HD Android Smart Frameless LED TV Quick View
    Palsonic 32″HD Android Smart Frameless LED TV
  • -8% Xiaomi TV A 2025 43F (43″ FHD Android Smart LED TV) Quick View
    Xiaomi TV A 2025 43F (43″ FHD Android Smart LED TV)