Samsung UA75NU8000KXHE 75'' 4K Premium Smart UHD LED TV
₨699,990.00 Original price was: ₨699,990.00.₨490,000.00Current price is: ₨490,000.00.
  • Brand: Samsung
  • Model: UA75NU8000KXHE
  • Display Size: 75 inch
  • Display Type: Led
  • Internet Connectivity: Built In Wi-Fi, 3G Dongle Plug and Play
  • Supported App – Netflix, Youtube, Pre- Installed Browser
  • Screen Resolution: 3840 x 2160 Ultra HD (4K)
  • Number of Speakers: 2
  • Speaker Output RMS: 40W
  • Screen Mirroring
  • Port Connectivity: 4 HDMI and 2 USB
  • Power Supply: AC100-240 V, 50/60 Hz
  • Power Consumption: 270W, 0.5W (Standby)
  • Warranty : 3 Years Warranty
-Decrease product quantity. +Increase product quantity.
Category: Smart TVs
Related products
  • Palsonic 43" Full HD Android Smart Frameless LED TV Quick View
    Palsonic 43″ Full HD Android Smart Frameless LED TV
    ₨24,999.00
    Add to cart
  • -8% Xiaomi TV A 2025 43F (43″ FHD Android Smart LED TV) Quick View
    Xiaomi TV A 2025 43F (43″ FHD Android Smart LED TV)
    ₨49,999.00 Original price was: ₨49,999.00.₨45,999.00Current price is: ₨45,999.00.
    Add to cart
  • Videocon 43 inch Bezel Less Full HD Android Smart LED TV Quick View
    Videocon 43 inch Bezel Less Full HD Android Smart LED TV